rotate resize rss facebook2 cross angle-down
Newsletter

NOC WRZESZCZA W GARNIZONIE KULTURY

2018-05-17

Zapraszamy 19. maja do Garnizonu na drugą edycję Nocy Wrzeszcza, dedykowaną architekturze, Wydarzenie odbędzie się podczas Europejskiej Nocy Muzeów we współpracy z instytucjami znajdującymi się na terenie Garnizonu Kultury. więcej »

NOC WRZESZCZA W GARNIZONIE KULTURY

2018-05-17

Zapraszamy 19. maja do Garnizonu na drugą edycję Nocy Wrzeszcza, dedykowaną architekturze, Wydarzenie odbędzie się podczas Europejskiej Nocy Muzeów we współpracy z instytucjami znajdującymi się na terenie Garnizonu Kultury.

Kulturowe i architektoniczne bogactwo Wrzeszcza jest ogromne. Dzielnica, wcześniej funkcjonująca jako niezależna miejscowość, w 2018 roku obchodzi 755-lecie istnienia. Historia ta udokumentowana jest w wielu źródłach, ale zachowała ją przede wszystkim architektura – Wrzeszcz jest jednym z miejsc, które w Gdańsku uniknęło ogromnych zniszczeń powstałych w efekcie II Wojny Światowej.

Noc Wrzeszcza poprzez działania historyczne, artystyczne i edukacyjne zgłębia dzieje oraz specyfikę tej jednej z najstarszych dzielnic Gdańska.

PROGRAM:

15:00 Warsztaty szycia dla seniorów (Koty na Płoty)
17:00 Spacer architektoniczny po Wrzeszczu (Start: pomnik ks. Bronisława Komorowskiego)
19:00-24:00 Zwiedzanie browaru (Browar Vrest, zapisy: info@starymanez.pl)
19:30 „Wrzeszcz przemian. O architekturze i społeczeństwie” – panel dyskusyjny (Sztuka Wyboru, sala kolumnowa)
21:00 „Detale architektoniczne Wrzeszcza w cyjanotypii” – wernisaż wystawy (Galeria Sztuka Wyboru)
22:00 “Reality disappears after walking” – występ Dzikistyl Company (Klub Garnizonowy, zapisy)
23:00 Marsebo – koncert (Stary Maneż)

Szczegóły: www.facebook.com/events/NOCWRZESZCZA2018

Druga edycja wydarzenia będzie koncentrować się wokół poznania i doświadczenia architektury. Wrzeszcz to dzielnica różnorodna architektonicznie, w której spotyka się zabudowa przedwojenna, poniemiecka z wieloma zachowanymi zabytkami, a także nowe osiedla mieszkaniowe powstałe w latach 50. i 60., obiekty budowane w stylu socrealistycznym oraz współczesna architektura mieszkalna i biurowa.

Podczas Nocy Wrzeszcza zagłębimy się w jego architektoniczną historię w ramach programu na który złożą się spacer po dzielnicy, warsztaty, wykłady, wystawa poświęcona detalom architektonicznym, koncert, zwiedzanie browaru, specjalnie na tę okazje przygotowany spektakl teatru tańca, mapa architektoniczna dzielnicy oraz filmowa etiuda dedykowana tej przestrzeni.

Organizatorzy: Fundacja PalmaGarnizon Kultury

Partnerzy: Stary ManeżBrowar VrestSztuka WyboruKoty na Płoty,porysunkiCyfrowe Muzeum WrzeszczaiBedekerRada Dzielnicy Wrzeszcz DolnyRada Dzielnicy Wrzeszcz Górny
Patroni medialni: NOTES.NA.6.TYGODNIMagazyn Miasta/ Cities MagazineTrojmiasto.plRadio Gdańsk S.A.Nowe idzie od morza

Wydarzenie dofinansowane ze środków Miasta Gdańska.

Sztorm w Garnizonie

2018-05-13

Sztorm to kolektyw artystów i rzemieślników z TatStudio, Kult Tattoo i Ferajny, których połączyła przyjaźń i chęć współtworzenia... więcej »

Sztorm w Garnizonie

2018-05-13

Sztorm to kolektyw artystów i rzemieślników z TatStudio, Kult Tattoo i Ferajny, których połączyła przyjaźń i chęć współtworzenia...

Sztorm to kolektyw artystów i rzemieślników z TatStudio, Kult Tattoo i Ferajny, których połączyła przyjaźń i chęć współtworzenia. Nowy barber shop i studio tatuażu zainicjowały swoją działalność w sobotę 12 maja w kamienicy przy ul. Norwida 13 w Garnizonie. 

Witamy Sztorm na pokładzie i życzymy wielu zadowolonych klientów.